Radisson Blu Hotel, Rostock

Kontakt


Radisson Blu Hotel, Rostock

Lange Strasse 40
D-18055 Rostock
Tyskland

Tlf.: +49 (0) 381 3750 0
Fax: +49 (0) 381 3750 10
E-mail: info.rostock@radissonblu.com


Administrerende direktør 

Daniel Bojahr
Tlf.: +49 (0) 381 3750 3210
E-mail: daniel.bojahr@radissonblu.com

RESERVATIONER

Tlf.: +49 (0) 381 3750 0
E-mail: reservations.rostock@radissonblu.com
Gratisnumre: 
Tyskland: 08000 004 469
USA: +1 (0) 800 3333-333

MØDER, ARRANGEMENTER OG BRYLLUPPER


GENERAL HJÆLP:
E-mail: events.rostock@radissonblu.com
Tlf.: +49 (0) 381 3750 3550

DIN DIREKTE KONTAKT:

Sabine Scholz
sabine.scholz@radissonblu.com
Tlf.: +49 (0) 381 3750 3553

Andrea Jesse
andrea.jesse@radissonblu.com
Tlf.: +49 (0) 381 3750 3554

Matthias Richter
matthias.richter@radissonblu.com
Tlf.: +49 (0) 381 3750 3551

Anke Bunz
anke.bunz@radissonblu.com
Tlf.: +49 (0) 381 3750 3552

Sören Barnekow
soeren.barnekow@radissonblu.com
Tlf.: +49 (0) 381 3750 3510
 

RESTAURANT OSTERIA OG AMBER LOUNGE BAR

Tlf.: +49 (0) 381 3750 3927
E-mail: osteria.rostock@radissonblu.com

F&D-Manager

Jan Becker
Tlf.: +49 (0) 381 3750 3913
E-mail: jan.becker@radissonblu.com

KONTROL

Ingo Rietdorf
Tlf.: +49 381 3750 3310
E-mail: ingo.rietdorf@radissonblu.com

HUMAN RESOURCES

Antje Düllmann
Tlf.: +49 381 3750 3255
E-mail: antje.duellmann@radissonblu.com

Deltagelse i en procedure for løsning af en tvist er eksplicit ekskluderet (link til online løsning af tvist).