World Travel Awards har kåret os til DENMARK'S LEADING BUSINESS HOTEL 2016

Radisson Blu Royal Hotel, København

Kontakt

Radisson Blu Royal Hotel, København

Hammerichsgade 1
København V, DK-1611
Danmark
Tlf.: 3342 6000
Fax: 3342 6100
E-mail: info.cphzh@radissonblu.com
 

Reservationer

Værelsesreservationer
Tlf.: 3342 6000
Gratisnummer, Europa: 8001 6784
Gratisnummer, USA: +800 333 3333
E-mail: reservations.royal.copenhagen@radissonblu.com
 

Møder og arrangementer

Tlf.: 3342 6210
Fax: 3342 6300
E-mail: royal.meetings.events@radissonblu.com
 

Salg

E-mail: sales.denmark@carlsonrezidor.com
 

Concierge

Tlf.: 3342 6091
E-mail:cph.royal.concierge@radissonblu.com


Parkering

Tlf.: 3342 6155
E-mail: radissonblu.royal.hotel.parking@radissonblu.com
 

Management

General Manager
Brian Gleeson
Tel: +45 29 10 50 90
Email: brian.gleeson@radissonblu.com 

Hotel Manager
Helene Hallre
Tel: +45 24 77 88 33
Email: helene.hallre@radissonblu.com

Executive Chef
Morten Wagner
Tel: +45 33 42 60 59
Email: morten.wagner@radissonblu.com 

Front Office Manager
Soo Kim
Tel: +45 33 42 61 08
Email: soo.kim@radissonblu.com 

Food & Drinks Operations Manager
Heidi Larsson
Tel: +45 33 42 60 33
Email: heidi.larsson@radissonblu.com

Executive Housekeeper
Palwinder Chana
Tel: +45 33 42 60 25
Email: palwinder.chana@radissonblu.com

Chief Engineer
Damir Kraljevic
Tel: +45 33 42 60 10
Email: damir.kraljevic@radissonblu.com 

Meetings & Events Manager
Solveig Frederiksen
Tel: +45 33 42 60 94
Email: solveig.frederiksen@radissonblu.com

Cluster Financial Controller
Olga Hjermind
Tel: +45 29 36 75 12
Email: olga.hjermind@radissonblu.com

Restaurant Manager – Alberto K
Emil Gamrath
Tel: +45 33 42 61 61
Email: emil.gamrath@radissonblu.com

Executive Chef – Alberto K
Jeppe Foldager
Tel: +45 33 42 61 61
Email: jeppe.foldager@radissonblu.com

HR Manager
Anne Thyssen
Tel: +45 33 42 60 36
Email: anne.thyssen@radissonblu.com 

Director of Sales, Eastern Denmark
Maria Oldenbjerg
Tel: +45 23 27 55 33
Email: maria.oldenbjerg@carlsonrezidor.com

Regional Marketing Manager, Denmark
Boline Andersen Karademir
Tel: +45 33 42 60 36
Email: boline.andersen@radissonblu.com