Vi har blivit utnämnda till Danmarks bästa hotell utanför Köpenhamn 2016 vid Danish Travel Awards!

Radisson Blu Scandinavia Hotel, Aarhus

Kontakt


Radisson Blu Scandinavia Hotel, Aarhus

Margrethepladsen 1
DK-8000 Aarhus C
Danmark
Tel.: +45 8612 8665
Fax: +45 8936 2025
E-post: guest.aarhus@radissonblu.com
 

Bokningar

Tel.: +45 8612 8665
Fax: +45 8936 2025
Avgiftsfritt i USA: 1 800 333 3333
Avgiftsfritt i Danmark: 8001 6784
E-post: reservations.aarhus@radissonblu.com
 

Möten och evenemang

E-post: conference.aarhus@radissonblu.com
 

Försäljning

E-post: sales.denmark@carlsonrezidor.com 


LEDNING

Hotelldirektör
Helene Hallre
Tel.: +45 8612 8665
E-post: helene.hallre@radissonblu.com


Ansvarig för mat och dryck

Berit Bakmand
Tel.: +45 8612 8665
E-post: Berit.Bakmand@radissonblu.com


Ansvarig för hotellunderhåll

Marzena Gorniak
Tel.: +45 8612 8665
E-post: Marzena.Gorniak@radissonblu.com


Överingenjör

Frands Liboriussen
Tel.: +45 8936 2002
E-post: Frands.Liboriussen@radissonblu.com


Mötes- och evenemangsansvarig

Rikke Brøbecher
Tel.: +45 8936 2044
E-post: rikke.brobecher@radissonblu.com


Chef för kundtjänst

Mads Jakobsen
Tel.: +45 8612 8665
E-post: mads.jakobsen@radissonblu.com


Controller, ekonomi för kluster

Søren Jensen
Tel.: +45 8612 8665
E-post: soren.jensen@radissonblu.com


Säljansvarig, västra Danmark

Jan Frandsen
Tel.: +45 2720 3757
E-post: jan.frandsen@carlsonrezidor.com 


Marknadsföringschef för Danmark

Boline Andersen Karademir
Tel.: +45 27 15 39 08
E-post: boline.andersen@carlsonrezidor.com