Vi känner oss riktigt stolta över att kunna meddela att vi är det första hotellet på Jylland som certifierats av Safehotels!

Radisson Blu Scandinavia Hotel, Aarhus

Kontakt


Radisson Blu Scandinavia Hotel, Aarhus

Margrethepladsen 1
DK-8000 Aarhus C
Danmark
Tel: +45 8612 8665
Fax: +45 8936 2025
E-post: guest.aarhus@radissonblu.com

 

Bokningar

Tel: +45 8612 8665
Fax: +45 8936 2025
Avgiftsfritt i USA: 1 800 333 3333
Avgiftsfritt i Danmark: 8001 6784
E-post: reservations.aarhus@radissonblu.com

 

Möten och evenemang

Mötes- och evenemangsteamet 
Tel: +45 8936 2040
E-post: conference.aarhus@radissonblu.com

 

Försäljning

E-post: sales.denmark@radissonhotels.com​ 


LEDNING

Hotelldirektör
Helene Hallre
Tel: +45 8612 8665
E-post: helene.hallre@radissonblu.com


Ansvarig för mat och dryck

Berit Bakmand
Tel: +45 8612 8665
E-post: Berit.Bakmand@radissonblu.com

 

Ansvarig för hotellunderhåll

Marzena Gorniak
Tel: +45 8612 8665
E-post: Marzena.Gorniak@radissonblu.com


Överingenjör

Frands Liboriussen
Tel: +45 8936 2002
E-post: Frands.Liboriussen@radissonblu.com


Mötes- och evenemangsansvarig

Rikke Brøbecher
Tel: 89 36 20 90
E-post: rikke.brobecher@radissonblu.com​


Chef för kundtjänst

Magnus Hillersborg
Tel: +45 8612 8665
E-post: magnus.hillersborg@radissonblu.com


Styrekonom

Søren Jensen
Tel: +45 8612 8665
E-post: soren.jensen@radissonblu.com

 

Säljansvarig, västra Danmark

Jan Frandsen
Tel: +45 2720 3757
E-post: jan.frandsen@radissonhotels.com


Marknadsföringschef för Danmark

Karoline Nielsen
 Tel.: +45 24 59 90 38
E-post: karoline.nielsen@radissonhotels.com