Radisson Blu Hotel, Rostock

Kontakt


Radisson Blu Hotel, Rostock

Lange Straße 40
D-18055 Rostock
Tyskland

Tel: +49 (0) 381 3750 0
Fax: +49 (0) 381 3750 10
E-post: info.rostock@radissonblu.com


Hotelldirektör 

Daniel Bojahr
Tel: +49 (0) 381 3750 3210
E-post: daniel.bojahr@radissonblu.com

BOKNINGAR

Tel: +49 (0) 381 3750 0
E-post: reservations.rostock@radissonblu.com
Avgiftsfritt nummer: 
Tyskland: 08000 004 469
USA: +1 (0) 800 3333-333

MÖTEN, EVENEMANG OCH BRÖLLOP


ALLMÄN SUPPORT:
E-post: events.rostock@radissonblu.com
Tel: +49 (0) 381 3750 3550

DIN DIREKTKONTAKT:

Sabine Scholz
sabine.scholz@radissonblu.com
Tel: +49 (0) 381 3750 3553

Andrea Jesse
andrea.jesse@radissonblu.com
Tel: +49 (0) 381 3750 3554

Matthias Richter
matthias.richter@radissonblu.com
Tel: +49 (0) 381 3750 3551

Anke Bunz
anke.bunz@radissonblu.com
Tel: +49 (0) 381 3750 3552

Sören Barnekow
soeren.barnekow@radissonblu.com
Tel: +49 (0) 381 3750 3510
 

RESTAURANG OSTERIA OCH AMBER LOUNGE BAR

Tel: +49 (0) 381 3750 3927
E-post: osteria.rostock@radissonblu.com

Assisterande chef, mat och dryck

Christian Althapp
Tel: +49 (0) 381 3750 3913
E-post: christian.althapp@radissonblu.com

EKONOMISTYRNING

Annett Flessner-Dechavanne
Tel: +49 381 3750 3310
E-post:annett.flessner-dechavanne@radissonblu.com

HR

Antje Düllmann
Tel: +49 381 3750 3255
E-post: antje.duellmann@radissonblu.com

Deltagande i ett förlikningsförfarande är uttryckligen uteslutet (länk till tvistlösning online).