Radisson Blu Royal Hotel, Stavanger

Kontakt


Radisson Blu Royal Hotel, Stavanger

Løkkeveien 26
Box 307
N-4002 Stavanger
Norge
Tel: +47 5176 6000
Fax: +47 5176 6001
E-post: info.royal.stavanger@radissonblu.com
 

Avgiftsfritt bokningsnummer:

Tel. Norge: 8001 6091
Tel. USA och Kanada: +1 800 333 3333
E-post: reservations.royal.stavanger@radissonblu.com
 

Gruppbokningar och konferenser:

E-post: sales.royal.stavanger@radissonblu.com


Säljavdelning: 

E-post: sales.norway@radissonhotels.com
 

Ledning:

Jens Brandin
Hotelldirektör
Tel: +47 51 76 60 30
E-post: jens.brandin@radissonblu.com

Kristoffer Ingemansson
Verkställande chef
Tel: +47 51 76 60 00
E-post: kristoffer.ingemansson@radissonblu.com

Seleme Hustad
Chef för kundtjänst
Tel: +47 51 76 016
E-post: Seleme.hustad@radissonblu.com​

Omar Bouchfar
Ansvarig för mat och dryck
Tel: +47 51 76 60 00
E-post: adrian.sava@radissonblu.com 

Jorunn Eike
Ansvarig för hotellunderhåll
Tel: +47 51 76 60 71
E-post: jorunn.v.eike@radissonblu.com

Benedikte Sørensen
Central försäljningschef
Tel: +47 22 99 10 40
E-post: benedikte.sorensen@radissonblu.com

Ivan Georgiev
Controller, ekonomi för kluster
Tel: +47 51 76 02 70
E-post: ivan.georgiev@radissonblu.com

Bergljot Attwooll
Central HR-chef
Tel: +47 51 76 10 00
E-post: bergljot.attwooll@radissonblu.com

Renata Rebo
Chef för ingående försäljning/konvertering
Tel: +47 51 76 60 63
E-post: renata.rebo@radissonblu.com