Hotellet genomgår en omvandling där vi renoverar hotellrummen, lobbyn och allmänna utrymmen

Radisson Blu Royal Hotel, Köpenhamn

Kontakt


Radisson Blu Royal Hotel, Köpenhamn

Hammerichsgade 1
Köpenhamn V, DK-1611
Danmark

Tel: +45 3342 6000
Fax: +45 3342 6100
E-post: info.cphzh@radissonblu.com
 

Bokningar

Tel: +45 3815 6500
Fax: +45 3815 6501
Avgiftsfritt i Europa: 00800 3333 3333
Avgiftsfritt i USA: +800 333 3333
E-post: reservations.royal.copenhagen@radissonblu.com
 

Möten och evenemang

Tel: +45 3342 6210
Fax: +45 3342 6300
E-post: royal.meetings.events@radissonblu.com
 

Försäljning

E-post: sales.denmark@carlsonrezidor.com
 

Concierge

Tel: +45 3342 6091
E-post: cph.royal.concierge@radissonblu.com


Parkering

Tel: +45 3342 6155
E-post: radissonblu.royal.hotel.parking@radissonblu.com
 

Ledning

Hotelldirektör
Brian Gleeson
Tel: +45 29 10 50 90
E-post: brian.gleeson@radissonblu.com 

Hotellchef
Helene Hallre
Tel: +45 24 77 88 33
E-post: helene.hallre@radissonblu.com

Ansvarig för mat och dryck
 Laura Weberchen
 Tel: +45 24 91 76 34
 E-post: laura.weberchen@radissonblu.com​

Ansvarig för hotellunderhåll
Palwinder Chana
Tel: +45 33 42 60 25
E-post: palwinder.chana@radissonblu.com

Överingenjör
Damir Kraljevic
Tel: +45 33 42 60 10
E-post: damir.kraljevic@radissonblu.com 

Mötes- och evenemangsansvarig
Solveig Frederiksen
Tel: +45 33 42 60 94
E-post: solveig.frederiksen@radissonblu.com

Styrekonom
Olga Hjermind
Tel: +45 29 36 75 12
E-post: olga.hjermind@radissonblu.com

Säljansvarig, Östra Danmark
Maria Oldenbjerg
Tel: +45 23 27 55 33
E-post: maria.oldenbjerg@carlsonrezidor.com

Marknadsföringschef för Danmark
Boline Andersen Karademir
Tel: +45 27 15 39 08
E-post: boline.andersen@carlsonrezidor.com